خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

برخلاف قانون طبیعت است شاهد عاقبت بخیری بی دردان و ناکارآمدان عالم بودن.../ محمدصادق محمدزاده

  باید مد نظر داشته باشیم که وجود افرادی که باعث از بین رفتن وجهه ی فرهنگی یا تضعیف زیرساختها اجتماعی  یک شهر میشوند خود  می تواند بستری برای بروز جرائم و اعمال خلاف قانون محسوب گردد که نتیجه آن را می توان آشکار شدن و عادی شدن انحرافات اجتماعی در سطح گسترده دانست و بالعکس، وجود افرادی فعال، پر انرژی، با روحیه با تن و بدنی سالم و فکری سرشار از تراوشات ناب جوانی است که موجبات پویایی، پیشرفت و آبادانی جامعه ای را فراهم می آورد .

  بحمداله امروزه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمام حوزه های مربوط به امورات جامعه شاهد فعالیت و دائر شدن ادارات، نهادها، دستگاههای اجرایی و سازمانهایی می باشیم که جز برای خدمت به این مردم همیشه در صحنه و انقلابی هدفی دیگر نداشته و در این میان کم نیستند اشخاص و افرادی که در قامت خدمتگذار و خادم این مردم شریف کمر همت بسته و برای دلگرمی روز افزون پشتیبانان این نظام، با قامتی استوار، گامهایی محکم، اراده ای پولادین و رفتاری صادقانه با هدف قرب الی الله پا در رکاب کرده و صبح شان را آغاز می کنند .

  افرادی که خشنودی و خوشبینی پشتیبانان اصلی این نظام مقدس را رمزموفقیت و بقای جمهوری اسلامی می دانند، آنهایی که به حقیقت دریافته اند، رضای خدا جز در رضایت خلق الله نیست و به نیکی درک کرده اند که برخلاف قانون طبیعت است  شاهد عاقبت بخیری بی دردان و ناکارآمدان عالم بودن...

  سخن از شهر مقدس قم است، شهری با نامی بلند آوازه در حد و قواره ی جهان تشیع و امت اسلام، شهری که همجواری با بانوی خوبیها را برای ساکنان و اهالیش باید تقدیر و مشیت الهی دانست و این همجواری را با بند بند وجود شاکر و قدردان بود، چرا که  به تعبیر آقا و رهبرمان کار برای قم کار برای یک شهر نیست بلکه برای کل کشور و آبروی نظام جمهوری اسلامی است.

  از آفات و اتفاقات ناگوار قم در برهه ای از زمان که به آینده ای نه چندان دور بر می گردد می توان بروز و ظهور انواع جرم و بزه را یادآور شد که همگی شاهد تاثیر ورود موثر و مفید تیم کارشناسی و اجرایی برای رفع این معضل در دادگستری کل استان و با راهبری و ورود شخص دادستان محبوب، محترم،مردمی و خستگی ناپذیر قم در این زمینه بوده ایم و به گواه اخبار دهان به دهان گشته و خشنودی همجواران کریمه اهلبیت(س) می توان فعالیت های مجموعه خدوم دادستانی را بعنوان یکی مصادیق کار تیمی موفق بحساب آورد و به کاپیتان این تیم دعای خیر مردم را برای بدرقه راه مژده داد.

  کار برای مردم در هرجای این کرده خاکی بخصوص تحت لوای پرچم برافراشته ی اسلام لذت و افتخار خاص خود را دارد و خدا کند مسولین و مدیرانی که مدت کوتاهی بعنوان میهمان و رهگذر این دنیا فرصت خدمت برایشان دست داده طعم شیرینی و حلاوت این برکت و نعمت  را بر خود حرام نکنند .

  در شهری مثل قم راحت است مثال زدن کاربرای خدا که از نمونه های بارز آن در بین مدیران و مسولین، کوچک و بزرگ این شهر نام آشنای دادستان گنجی در هر کوی و برزن برایشان توام با آرامش و حس خوب امنیت است و بر کسی پوشیده نیست که: پیشگیری مهمتر و بس آسانتر از درمان است و این روزها مسولیت خطیر درمان کج رفتاریها، ناهنجاریها و بزهکاری های اجتماعیست که توسط ایشان و همکارانشان دارد با تمام سختی های خود به گونه ای مثال زدنی انجام می شود .

  اما...

  پیشگیری مهم تر از درمان است و این متولیان فرهنگی و اجتماعی شهر هستند که باید کمر همت بسته و در مسیر اعتلاء و ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی جوانان در مدارس،کانونها، فرهنگسراها، باشگاهها و ... بویژه در مناطق محروم حضور موثر داشته باشند، باید بدانیم ، مادامی که متولیان امورات مرتبط با جوانان این شهر با تمام توان در جهت ارتقاء و ساماندهی قشر هدف از لحاظ فرهنگی، اجتماعی، علمی، آموزشی، هنری، ورزشی و ... بکوشند، سیر نزولی تخلف و بزه را شاهد خواهیم بود و اگر خدایی ناکرده بنا به هردلیلی قصور و تقصیری در انجام وظایف محوله متوجه سازمانها و نهادهای مرتبط با امور جوانان باشد باید منتظر بود در آینده ای نه چندان دور بار سنگین تبعات آنرا دستگاهها و نهادهای اجرایی در قالب اقدامات امنیتی و انتظامی بر عهده گرفته و دست بکار درمان شوند .

  از مهمترین متولیان امور مرتبط با سلامت روحی و جسمی جوانان کشور که  می تواند در امر پیشگیری، آموزش، استعداد یابی، پشتیبانی معنوی جوانان و... مفید موثر باشد هم اکنون می توان وزارت ورزش و جوانان را در کشور و به تبع آن اداره کل ورزش و جوانان استان ها را نام برد که در این ادارات با وجود امکانات، تجهیزات، بودجه و کارشناسان مجرب، تحت نظر مستقیم وزیر باید بهترین برنامه ریزی ها در زمان ها و فواصل معین برای قشر هدف یعنی آسیب پذیر ترین، عاطفی ترین، لطیف ترین و پرانرژی ترین افراد جامعه در قالب جوانان را شاهد بود.

   پر واضح است که در صورت فعال، موثر و باانگیزه بودن متولیان ورزش و جوانان استانهاست که برنامه ریزی دقیق و مدون برای ارتباط گیری با این قشر عظیم صورت می پذیرد و مسلماٌ در صورت برقراری صحیح و هدفمند این ارتباطات در قالب برگزاری کلاس های آموزشی، تشکیل انجمن های مردم نهاد، تدارک برنامه های گروهی، برپایی سمینارهای تخصصی، راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی و ... است که بذر کارآمدی و پرورش نیروهای فهیم، ادیب، صالح، ورزشکار و ولایت مدار کاشته می شود و باید فراموش نکنیم هرچه را که بکاریم در آینده برداشت خواهیم کرد و این برنامه ریزی هاست که استحکام خانواده ها، سلامت روانی جامعه و پویایی نسل های آینده را تضمین می کند .  

   

   

  گفتنیست که از بین صدها وظیفه ی تعریف شده برای ادارات ورزش و جوانان استان باید یکی از مهمترین آنها را نظارت و هدایت فعالیت های ورزشی در قالب هیئت ها دانست که این امر می تواند آسانترین راه برای خدمت به بهترین، بی آزارترین، باانگیزه ترین و پرانرژی ترین جوانان باشد ،زیرا اشخاصی که پا به عرصه ی ورزش حتی از نوع آماتور می گذارند با انگیزه وارد می شوند و بصورت داوطلبانه شروع به فعالیت تحت نظر یک هیئت می نمایند.

  حالا در نظر بگیریم مسولین استانی که برای چنین افرادی برنامه و طرح مدونی نداشته باشند، در سایر وظایف خود بطور مثال برنامه ریزی برای جوانان آسیب دیده، دختران خیابانی، کودکان کار، بچه های طلاق، معتادان خطرناک و ساماندهی دیگر جوانان چه برنامه و ابتکار عملی می توانند از ناحیه خود داشته باشند جز دست به دامان شدن قانون و قوه ی قهریه در مواقعی که کار از کار گذشته است ...!

  مدتی پیش در استان قم انتخابات رئیس هیئت کاراته قم با حضور تنی چند از اعضاء مجمع و به ریاست مدیرکل ورزش و جوانان برگزار گردید.

  با نگاهی به سایت ها و جراید محلی، تاملی در نظرات ارسالی مخاطبین و گفت و شنودی کوتاه با فعالان نام آشنای کاراته استان، نسبت به عملکرد این مجمع در روز انتخابات سوالات زیادی در ذهن متبادر می گردد .

  با توجه به مقدمه فوق،از متولیان ورزش و جوانان استان بعنوان سازمانی با رویکرد پیشگیری از منفعل بودن جوانان و هدفمند سازی فعالیت های این عزیزان در راستای تحقق اهداف مقدس نظام، انتظار می رود پاسخی درخور شان اذهان عمومی در جهت برطرف کردن شبهات ایجاد شده در ذهن طرفداران ورزش کاراته استان را که ذیل خبر انتخاب رئیس هیات کاراته در تاریخ پانزدهم مهرماه 94 و همینطور ذیل مصاحبه ی رئیس جدیدالورود هیئت مذکور در همان روز در سایت خبری(ورزش قم) منتشر شده است را در این راستا ارائه نمایند زیرا مسئله پیش آمده را می توان در صورت نادیده گرفتن مسولان و متولیان امر اتفاقی ناگوار در عرصه ورزش قم و به تبع آن در برخورد با جوانان قمی دانست .

  چراکه اگر خدایی ناکرده ایرادات وارده به انتخابات و مجمع مذکور ریشه در مسایل حرفه ای و مدیریتی و سیاسی داشته باشد، می توان برای کل مجموعه ورزش و جوانان استان نگران بود زیرا که اینطور رفتارها جز دفع جوانان پر مهر و با محبت این شهر در بر نخواهد داشت و در این صورت است که مصداق بی توجهی به جوانان ورزشکار در ذهن متصورمی شود.

  بر کسی پوشیده نیست که برخی از افراد حاضر در انتخابات مجمع از قبیل استاد دباغیان و آقای مهدی زاده واقعاً محق و پیشکسوت و خاک خورده ی این عرصه هستند اما با شبهات ذکر شده از سوی کاربران و خوانندگان اخبار قم جز از در منطق و شفافیت نمی توان وارد شد.

  پس از مسولین امر بعنوان متولیان ورزش و جوانان،الالخصوص در عرصه کاراته که شخص مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان سهم مهمی در گذشته آن داشته اند انتظار برخوردی منطقی، جوابی شفاف و در خور شان و شعور خانواده بزرگ کاراته را به انتظار می نشینیم .

  باید یادآور شد که شمار زیاد زندانیان، خلافکاران، بزه کاران، معتادان، بی سوادان، بی کاران و دیگر انسانهای ناکام و ناموفق که اطرافمان مشاهده می کنیم را می توان جزئی از خسارات و عواقب عدم توجه به مسئله حیاتی ساماندهی جوانان دانست که ان شاالله نگارنده در فرصت های آتی نسبت به پیگیری مطالبات به حق جوانان این شهر مقدس مرقومه هایی را ارائه خواهد نمود.

  حکم مستوری و مستی همه بر خاتمت است...

  محمدصادق محمدزاده

  عضوکوچکی از خانواده کاراته

  کارشناس مدیریت امور فرهنگی

   


  این مطلب تا کنون 11 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : جوانان ,ورزش ,توان ,استان ,برنامه ,متولیان ,جوانان استان ,برنامه ریزی ,جمهوری اسلامی ,متولیان ورزش ,پرانرژی ترین ,
  برخلاف قانون طبیعت است شاهد عاقبت بخیری بی دردان و ناکارآمدان عالم بودن.../ محمدصادق محمدزاده

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر